fbpx

Jógové hrátky pro rodiče a děti

Jógové hrátky přinášejí společnou radost ze cvičení, jsou hrou a zábavou pro rodiče i děti. Děti se naučí lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Cvičení pomáhá rozvíjet fantazii a čelit stresovým situacím. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. Děti se velmi dobře od rodičů učí napodobováním, tak pojďme jim to ukázat a nebojme se být opět dětmi spolu s nimi. 🙂 Cvičení jógy s dětmi je naprosto odlišné od jógy pro dospělé. Je to především zábava – při cvičení zpíváme, říkáme básničky nebo pohádky, běháme a skotačíme. Hodiny bývají vždy tématicky zaměřené, např. podle ročních období. Při cvičení používáme různé pomůcky jako jsou například masážní míčky, stuhy, balanční cihličky a nespočet obrázků. Při tom všem se ještě učíme zacházet správně a ohleduplně se svým tělem. Jógové pozice s dětmi cvičíme většinou dynamicky, bez výdrží, a vždy je přizpůsobujeme jejich věku a schopnostem. Děti do žádného cviku nenutíme. Některé potřebují více času si osvojit pohyb či si zvyknout na kolektivní cvičení.

Skladba lekce

Naše hodina se skládá z počátečních rituálů jako je společné pozdravení jednoduchou písničkou, mantra na zklidnění a cinknutí na tibetské kouzelné činelky. Pak následují pohybové říkanky, příběh, který si znázorňujeme, či si hrajeme na zvířátka. Kromě jógových pozic si s dětmi vyzkoušíte také lehkou akrobacii. Nemůže chybět jógodráha na podporu zdravé nožní klenby, koordinace a rovnováhy.

A na co se ještě můžete těšit? Krátké jógové choreografie na hudbu, relaxaci, jednoduchá dechová cvičení či muzikoterapii.

Lekci doporučujeme pro plně chodící děti.

Co s sebou?

Cvičíme v pohodlném oblečení, naboso nebo v protiskluzových ponožkách.

Kdy a kde?

Pondělí, 17.00 – 17.50 hod, Rodinné centrum Letná, Janovského 24, 170 00 Praha 7

Úterý, 16.00 – 16.50 hod, Orteňáček (tělocvična MŠ), Ortenovo nám. 37, 170 00 Praha 7
(Tato lekce je určená pro děti různého věku. Jediná podmínka je, aby dítě již jistě chodilo.)

Rezervace: katerina.vecsey@gmail.com

Cena: 200,-Kč/jednotlivá lekce; 1700,-Kč/blok 10 lekcí s expirací 3 měsíce