fbpx

O mně

Má cesta k józe

Jógu praktikuji víc než deset let. Zpočátku tu byla potřeba uvolnění a protáhnutí těla. Později jsem objevila kouzlo dětské jógy, kdy je možné již s batolaty dělat jednoduché pozice společně s rodiči. A jako novopečenou mámu mě to tak nadchlo, že jsem si na rodičovské dovolené neváhala udělat potřebné certifikace a začala dětskou jógu nejen se svou dcerou praktikovat, ale i učit.                         

Později jsem se zaměřila na studium klasické jógy pro dospělé, která vychází z uceleného systému Jógy v denním životě. A co vás čeká na našich lekcích Fit jógy či Jógy pro zdravá záda?

  • Posílení ochablých svalů, protažení zkrácených, zvýšení flexibility a odolnosti.
  • Zklidnění, koncentrační a dechové techniky, harmonizace a řešení dysbalancí.

A aby vše nebylo jen o józe, tak svůj týdenní rozvrh doplňuji o funkční intervalový trénink, kdy posilujeme problematické partie, spalujeme kalorie a dbáme na správné provedení cviků. Navíc nemusíte shánět hlídání, děti jsou s námi v přilehlé herně.                                                                 

Novinkami v rozvrhu jsou lekce určené pro maminky s miminky, kdy se zaměřujeme nejen na znovunabytí formy po porodu, ale také na jednoduché cviky miminek k podpoře jejich psychomotorického vývoje.

Také školáci si k nám můžou zajít zajógovat. Jejich lekce jsou již více zaměřené na techniku cvičení, na práci s myslí a dechem. Jógové hry zde ale nesmí chybět, neboť jóga s úsměvem je naše motto 🙂

.

Jak jóga ovlivňuje můj život?

Jsem velice temperamentní člověk, tudíž mě jóga uklidňuje a učí mě umění koncentrace a zastavení se. Dětská jóga navíc funguje jako balzám na duši a elixír mládí v jednom 🙂

Navíc mám teď doma předškolačku, takže s dcerou velice často cvičíme různé  párové pozice, ale také relaxační a dechové techniky. Je to super prevence nemocí dýchacích cest a posílení imunity.

.

Jaké typy jógy praktikuji a vyučuji?

Vyučuji dětskou jógu, jógu pro dospělé (hatha, vinyasa, jóga pro zdravá záda) a také pořádám pravidelné Jógové setkání pro celé rodiny, tzv. Jógové jamy. Věřím, že společné praktikování jógy a vlastně i cvičení obecně, může rodinu stmelovat a čas strávený s rodinou a s úsměvem je k nezaplacení.
Tak najógovanou,

Katka.

.

Certifikáty a zkušenosti

IMPROVE ACADEMY – Instruktor jógy pro dospělé

FISAF International – Instruktor pohybových aktivit dětí a mládeže

FISAF International – Fitness Core

FISAF International – Děti na startu

FISAF International – Dětská jóga

Academy FACE Czech – Cvičení s batolaty

Česká asociace dětské jógy – Jógové hry pro předškoláky

Česká asociace dětské jógy – Metodika cvičení dětské jógy se školáky

FISAF International – Cvičení s těhotnými a po porodu

Česká asociace dětské jógy – Jóga pro rodiče a děti – základy akrojógy

.